Meyve Bahçesi Faaliyetleri

Anasayfa > Meyve Bahçesi Faaliyetleri
Meyve Bahçesi Faaliyetleri

∼  Örnek Bahçe, Örnek Belediye  ∼

 

Tarihi ve turistik güzellikleriyle her yıl binlerce yerli ve yabancı turisti ağırlayan kültür mozaiği Beypazarı’nda tarımsal ürün çeşitliliğini artırmak, meyve ve sebze yetiştiriciliğinin yaygınlaştırılmasının yanı sıra kazanç ve istihdamı artırmak amacıyla projeler geliştiren Beypazarı Belediyesi vatandaşa örnek olmaya devam ediyor.

Beypazarı Belediye Başkanı Tuncer Kaplan tarafından 6 yıl önce hayata geçirilen Örnek Meyve Bahçesi ve Sera Kompleksi çiftçilerimize de örnek oluyor.

Kendi kendine yeten ve üreten bir Beypazarı hedefiyle yola çıkılan Örnek Meyve Bahçesi’nde ürün yelpazesini genişletmek adına yapılan çalışmalar vatandaşları memnun ediyor.

Yerli ve milli ata tohumumuzu yaygınlaştırmak ve çiftçilerin üretim maliyetlerini düşürmek için önemli adımlar atılan Örnek Meyve Bahçesi ve Sera Kompleksi alanı içerisindeki seralarda ilk sebze fidesi üretimi bu yıl gerçekleştirildi. Üretilen yaklaşık 1 milyon sebze fidesi yüzde elli hibe desteği ile vatandaşlara sunuldu.

Bu destekle yerli üreticilerin ekonomilerini de rahatlatmayı hedeflediklerini belirten Beypazarı Belediye Başkanı Tuncer Kaplan çiftçilerimiz için her türlü destekle yanlarındayız dedi.

Örnek Meyve Bahçesi ve Sera Kompleksi’nde mevcut olan ürünlere ek olarak bu yıl ekimi yapılarak verim alınanacı- tatlı sivri biber, kapya biber, mor biber, dolmalık biber, domates, patlıcan, kavun, karpuz, kudret narı, mısır, bamya, barbunya, fasulye ve salatalık gibi ürünler ile başarılı sonuçlar elde edildi.

Çiftçilikle uğraşan vatandaşlarımıza öncülük ederek ürün çeşitliliğini artırmayıhedeflediklerini belirten Beypazarı Belediye Başkanı Tuncer Kaplan; memleketimizi layık olduğu her şeye kavuşturmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Emeğimizin karşılığını aldığımız bu bereketli topraklara hak ettiği değeri veriyoruz dedi.